KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15543071
nr 1554 3071
Rune Persson
(1914-1990), Sverige
Oljemålning, Stilleben, Signerad. Olja på duk, 48x56 cm, yttermått inklusive ram: 64x73 cm
Rune Persson, svensk bildkonstnär född 1914 i Sundbyberg, död 1990 i Delsbo.
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
måndag 7 augusti 2023
kl 19:07:15
100 kr
150 kr
200 kr
250 kr
450 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
Rune Persson
Läs mer om Rune Persson